7 soovitust, mis tagavad kuumadel suvepäevadel Su juuste heaolu

Pikad suvepäevad on nauditavad, kuid toovad endaga kaasa rohkem päikest ja kuumust, mis mõjutab nahka ja juukseid. Veendumaks, et saaksid suveilmasid nautida tundes võimalikult vähest muret oma juuste pärast, tuleks suvekuudel pöörata juuksehooldusele erilist tähelepanu.

 

Vaata üle need 7 soovitust, mis aitavad tagada Su juuste heaolu:

Väldi liigset kuumust ja päikest

Sinu nahale lisaks võib liigne UV kiirgus kahjustada ka juukseid. Kasuta sügavalt niisutavaid juuksepalsameid või kata päikese käes pealagi mütsi või mõne muu riideesemega.

Sel aastaajal tasub vältida juuste hooldamisel tehnikat nagu föönid, lokitangid, sirgestajad jne, mis kasutavad kuumust ja võivad juukseid kahjustada. Võta omaks oma juuste naturaalne tekstuur!

 

Kasuta oma juuste kaitsemiseks tooteid

Liiv, päike, kloor ja soolavesi kahjustavad juukseid, mis tähendab, et pead oma juustele erilist tähelepanu pöörama.

Kasuta peale duši all käimist ja enne juuste sättimist pähejäetavat juuksepalsamit. See annab juustele kuuma eest kaitset föönitamise korral ja niisutab neid, kui Sa ei föönita. Juuksurid soovitavad pähejäetavat juuksepalsamit enne klooriveega basseinides ujumist, et vältida juustele rohelise tooni tekkimist.

Samuti võib juukseid niisutada veega enne basseini minemist, sest seeläbi imavad teie juuksed vähem kloori.  Lisaks teeb pähejäetav juuksepalsam peale ujumist juuste lahti harutamise oluliselt lihtsamaks.

Tutvu erinevate juuksepalsamite ja valikuga  ja vali just endale sobiv SIIN.

Ära pese oma juukseid igapäevaselt!

Liiga sage juuste pesemine eemaldab peanahalt loomulikud rasvad, mis omakorda stimuleerib peanahal rasva juurde tootmist. Kui päevad lähevad kuumemaks ja olustikud niiskemaks, siis võib olla väga ahvatlev ja kosutav enda juukseid pesta. Isegi, kui kasutad niisutavaid tooteid, siis kuum dušš võib ikka Su juuksed kuivaks teha. Külm dušš seevastu mitte ainult ei jahuta meie keha, vaid ka tugevdab juukseid. Pesuvabadel päevadel võiks loputada oma juukseid külma veega.

 

BOONUS SOOVITUS:

Kodukootud segu, mis aitab suurepäraselt rasvade sekretsiooni kontrolli all hoida:

Segada kokku 2-3 spl kookosevett ühest sidrunist pressitud mahlaga ja masseerida seguga oma peanahka 5 minutit enne külma veega loputamist. Teha seda kord nädalas parimate tulemuste saavutamiseks.

Kasuta niisutavaid šampoone ja palsameid

Suvel täpselt nagu ka me isegi muutuvad januseks ka meie juuksed, seega tasuks kaaluda suvel oma šampooni ja palsami vahetamist niisutava toimega šampooni ja palsami vastu. Eriti tasuks sellele mõelda, kui veedad palju aega vees, mis võib irooniliselt sinu juukseid hoopis kuivatada.

Soolane vesi ja liigne päike võivad juukseid kahjustada, sest päike ja kuumus oksüdeerivad juuksevärvi ja jätavad juuksed kuivaks. Keratiini ravi võib aidata Su juukseid taaselustada ja niisutada.

Käharusega võitlemine

Kui Sa ei pese juukseid liiga tihti ja kasutad niisutavaid palsameid, siis oled juba õigel teel võitlemaks juuste kähardumisega. Kuid kui saabub suveniiskus, siis isegi kõige paremini hoolitsetud juuksed vajavad veidi lisaabi, et käharusega võidelda. Kõige efektiivsem meetod oma juukseid selle eest kaitsta on siluvate õlide kasutamine. Väga hea vahend käharusega võitlemiseks on ka argaania õli, mis aitab juukseid niisutada.

Valiku juukseõlisid ja argaania õli leiad SIIT!

Soovitatav on vältida juukseharjade kasutamist ja kasutada selle asemel laiade piidega kammi, sest juukseharjad põhjustavad naturaalsete lokkide kähardumist.

Tarbi rohkem vett

Vee tarbimine on kehale ja hingele väga oluline, aga see teeb ka imesid juustega! Vesi hüdreerib peanahka ja juukseid.

Lisaks 2-3 liitrile puhtale veele päevas võiks tarbida juustekasvu soodustavaid toitaineid.

Kasuta juuksemaske

Paljudele on juuksemaskid võtmeks tagamaks suvel nende juuste parima välimuse. Kasuta juuksemaski duši all olles või jäta see ööseks peale võimaldamaks Su juuste parima väljanägemise.

 

Kõik me soovime tunda end enda parima minana ja õigesti hoolitsetud juustel on üllatavalt suur positiivne mõju meie üleüldisele enesetundele.

Meie Cocomommos loodame, et Sulle on nendest soovitustest abi ja saad suve nautida täiel rinnal ühe murega vähem, või siis vähemalt veidi väiksema murega.

 

Peatselt kohtumiseni!